CZERWIEC 2010 - KONCERTY ZAKOŃCZENIOWE W WĄGROWCU I GNIEŹNIE

Z okazji kończącego się Roku Szkolnego 2009/10, w ramach ścieżki rozwoju muzycznego szkoła Muzyczna Yamaha zorganizowała 2 wielkie koncerty uczniów. Popisy odbyły się 13 czerwca w gnieźnieńskim medyku i 19 czerwca w wągrowieckim MDK (sala kinowa). Sale wypełnione były po brzegi rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi. Popisy rozpoczęły się występem najmłodszych uczestników czyli niemowlaków, od 4 do 18 miesiąca życia. Maluszki wystąpiły razem z rodzicami w piosence "Rakieta", po nich nadeszła pora na szkraby (od 18mc do 4 lat) które zaprezentowały śpiew i taniec z robionymi przez siebie pomponami, do piosenki "W cyrku" w Wągrowcu, a w Gnieźnie orkiestrę sztućców. Potem po kolei mogliśmy posłuchać skrzypiec, keyboardu, pianina, gitary, perkusji, poczynając od muzyki pop, przez rock a kończąc na klasyce. W Gnieźnie dodatkową atrakcją był zespół rockowy działający przy szkole. Hitem koncertów okazały się występy szkolnych wokalistów, którzy razem z nauczycielką zaprezentowali musical, mogliśmy zobaczyć piękną suknię ślubną jaką miała na sobie musicalowa panna młoda, "ziomala" z deskorolką i zakochaną parę. "Dziewczyny mają głosy jak żylety" stwierdził jeden z uczestników koncertu. Niejeden polski wokalista mógłby pozazdrościć naszym uczniom barwy głosu i warsztatu muzycznego. Wszyscy zaprezentowali się pięknie. Jesteśmy dumni z takich uczniów!