Home Kontakt www.yamaha-music.pl Centrala YSM
| |
Gitarren- und Keyboard- Unterricht an der YAMAHA Musikschule
O Nas Galeria Aktualności Nauczyciele Zapisy Programy Historia SMY Ciekawostki muzyczne

Wczesno dziecięca edukacja muzyczna
Programy instrumentalne
Rock/Pop

Witamy serdecznie na stronie internetowej Szkoły Muzycznej YAMAHA w Gnieźnie, Wągrowcu i Obornikach!

Jeśli dotarli już Państwo na naszą stronę oznacza to, że interesują się Państwo muzyką, bądź myślą Państwo o swoich znajomych. Jeśli tak właśnie jest, odwiedziny te są strzałem w dziesiątkę!

W naszej szkole KAŻDY może znaleźć coś dla siebie. Naszym głównym zadaniem jest zaproponowanie ciekawego sposobu spędzenia wolnego czasu w miłej, bezstresowej atmosferze w celu opanowania umiejętności gry na wybranym instrumencie lub po prostu, jak w przypadku programów wczesno dziecięcych - aby się świetnie pobawić i wynieść z każdej lekcji nowe umiejętności - nie tylko muzyczne.

System Szkół Muzycznych YAMAHA jest jednym z największych systemów edukacji muzycznej na świecie, skupiającym rocznie ponad 1 milion uczniów. W Polsce obecnie w 82 szkołach kształci się około 5000 uczniów.

Aktywne muzykowanie było niegdyś ważną i kultywowaną tradycją w polskich domach. Wspólny śpiew, gra na instrumentach, były istotnym elementem życia codziennego i edukacji nie tylko w tak zwanych "dobrych rodzinach". Dotyczyło to jednak tych szczęśliwych czasów, gdy centralnego miejsca w pokoju nie zajmował telewizor, a dźwięk sygnału właśnie otrzymanego e-maila lub komunikatu Gadu-Gadu, nie zakłócał spokoju domowych pieleszy. We współczesnym świecie, człowiek w pogoni za obowiązkami dnia codziennego często nie dostrzega, jak ważne są doświadczenia duchowe w rozwoju osobowości. Naukowcy coraz częściej podkreślają potrzebę konsekwentnego kształcenia emocjonalnego już u najmniejszych dzieci, aby zapewnić im pełny rozwój i bogate przeżywanie otaczającego świata. Muzyka jest do tego najlepszym środkiem.

Badania uznanych naukowców wskazują, że czynne muzykowanie:

• wspiera społeczne zachowanie,
  • wspiera rozwój inteligencji,
  • wspiera wydajność mózgu,
  • wspiera całościowy rozwój,
  • wyraźnie zapobiega słabej koncentracji.

Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do wspólnego przeżywania radości płynącej z muzykowania ! Zróbmy to razem !

•   Tutaj dowiedzą się Państwo więcej o naszej ofercie programowej.
    Wczesno dziecięca edukacja muzyczna

- od 4.m-ca życia